W 2012 roku firma Saunopol dołączyła do grona Ekspertów Klastra Bioenergia dla Regionu.

 

Celem naszego współdziałania jest zrównoważony rozwój energetyczny Polski środkowej. W kontekście postępujących zmian klimatycznych promujemy innowacyjne rozwiązania w energetyce odnawialnej w wymiarze lokalnym i regionalnym.

KREDYTY I DOFINANSOWANIA NA INWESTYCJE PRO-EKOLOGICZNE

 

  • współpracujemy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi,
  • posiadamy podpisane porozumienie z Bankiem Ochrony Środowiska w Łodzi i Bankiem Spółdzielczym Rzemiosła w Łodzi,
  • przygotowujemy niezbędną dokumentację i formularze,
  • pracownik banku spotyka się bezpośrednio z klientem w naszej siedzibie i oferuje mu pełną obsługę bankową

 

Inżynier sprzedaży:
mgr inż. Jerzy Solecki
kom. 602 714 386
jerzy.solecki@saunopol.com.pl

Projekt, montaż, serwis

Wyposażenie łazienek

Solary

Rekuperacja

Pompy ciepła

Technika instalacyjna

1. AUTOMATYKA I STEROWANIE

Oferta firmy Saunopol obejmuje elementy automatyki oraz urządzenia regulacyjne mające na celu podniesienie komfortu cieplnego, optymalizację instalacji oraz uzyskanie oszczędności z jej użytkowania. Dzięki produktom tego typu jej obsługa ogranicza się do minimum ingerencji użytkownika. Regulatory pozwalają utrzymywać, a także różnicować zadaną temperaturę w wybranych przedziałach czasowych w zależności od indywidualnych potrzeb osoby użytkującej.

AFRISO, FERRO, FLAMCO, HERZ, HONEYWELL, IMI, LARS, TATAREK, MEIBES, OVENTROP, DK SYSTEM, ELTERM, SALUS

Afriso ferro flamco herz honeywellhoneywell IMI lars Tatarek meibes oventrop dk system elterm salussalus

2. OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW

Epoka tradycyjnego, najczęściej nieszczelnego szamba przemija nieodwracalnie na rzecz oczyszczalni. Budownictwo jednorodzinne realizowane na terenach nieskanalizowanych wymaga nowoczesnych, ekologicznych i tanich systemów dla rozwiązania problemu ścieków, jakimi są biologiczne oczyszczalnie. Dla tego pragniemy Państwu zaproponować produkty firm: IDMAR, KESSEL, SOTLARENTZ

idmar kessel sotlarentz

3. ODKURZACZE CENTRALNE

Używanie odkurzacza centralnego jest łatwiejsze od innych rozwiązań. Nie trzeba podłączać urządzenia do prądu, montować zestawu do sprzątania, przenosić odkurzacza z pokoju do pokoju. Odkurzacz centralny oczyszcza skutecznie dom z kurzu i roztoczy. Zanieczyszczenia zassane w trakcie sprzątania są bezpowrotnie wydmuchiwane na zewnątrz domu. Wreszcie alergicy mogą sobie pozwolić na głęboki zdrowy oddech. W naszej ofercie znajdują się odkurzacze takich firm jak: AEROVAC, ELEKTROLUX

aerovacaerovac elektroluxelektrolux

4. OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Dla naszych klientów przygotowaliśmy pełną ofertę systemów instalacyjnych, urządzeń i kompletnych pakietów do montażu ogrzewania podłogowego. W naszej ofercie znaleźć można kompletne systemy ogrzewania podłogowego elektrycznego takich uznanych marek jak Danfoss czy Thermoval. Oferujemy również materiały instalacyjne do kompleksowego montażu ogrzewania podłogowego wodnego, w tym: m.in. rury Pex/Al/Pex, Pert/Al/Pert, Pert, armatura przyłączeniowa skręcana i zaprasowywana, styropianowe płyty izolacyjne, profile dylatacyjne, taśmy brzegowe, klipsy, rozdzielacze, szafki dla rozdzielaczy, automatykę wraz z programatorami do ogrzewania podłogowego. Oferujemy systemy i armaturę dla ogrzewania podłogowego takich firm jak: Purmo, Tweetop, Keller, Danfoss, Oventrop, Honeywell, Gebo, Kan Therm, Kotar, Trexim, Elterm, Herz, Fondital, Perfexim, Aquatherm, Comap, Capricorn, IMI, Meibes

purmo tweetop keller danfoss oventrop honeywellhoneywell gebo kan thermkan therm kotar trexim elterm herz fondital perfexim aquatherm comap capricorn IMI meibesmeibes

5. SYSTEMY IZOLACYJNE

Straty ciepła na przewodach zasilających i powrotnych w instalacjach centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, instalacji chłodu i ogrzewania powietrznego powinny być na racjonalnie niskim poziomie. Z tego powodu proponujemy Państwu systemy izolacyjne firm BISAN, KOTAR, ROCKWOOL, THERMAFLEX

bisan kotar rockwoolrockwool thermaflex

6. SYSTEMY KANALIZACYJNE

Dzięki wieloletniej współpracy z najlepszymi producentami, oferujemy naszym klientom kompleksowe zaopatrzenie w zakresie systemów kanalizacyjnych. W swojej ofercie posiadamy pełną gamę produktową takich firm jak: Magnaplast, Hydrobud, Capricorn, Hauraton, Sotlarentz. Oferujemy systemy: kanalizacji wewnętrznej w średnicach 32 -160 mm, kanalizacji wewnątrzbudynkowej dźwiękoszczelnej (rury izolowane włóknem mineralny), kanalizacji zewnętrznej w 3 klasach sztywności SN2, SN4, SN8 i dwóch strukturach ścianek (z rdzeniem spienionym i litym), w średnicach 110-500 mm, system kanalizacji zewnętrznej dwuściennej (zewnętrzne ściany karbowane, wewnętrzne ściany gładkie) w średnicy 200-600 mm, systemy studni kanalizacyjnych, systemy magazynowania i rozsączania wód deszczowych, kinety i wywieki kanalizacyjne w średnicach 110-40 mm, osadniki rynnowe, zasuwy burzowe, wpusty punktowe, separatory zanieczyszczeń, rury drenażowe PVC w średnicach 50,80 i 110 mm w otulinie z geowłókniny i bez otuliny. Rozbudowując swoją ofertę posiadamy również w sprzedaży kompletne zestawy oraz pełen asortyment przydomowych oczyszczalni ścieków. Oferujemy oczyszczalnie z drenażem tradycyjnym lub tunelami filtracyjnymi, oraz pełen asortyment akcesoriów dla oczyszczalni w tym Biopreparaty do eksploatacji oczyszczalni i szamb, oraz preparaty do bezpiecznego udrażniania instalacji kanalizacyjnej.

magnaplast hydrobud capricorn hauraton sotralentz

7. SYSTEMY MIEDZIANE

Najczęściej stosowanym materiałem do budowy instalacji centralnego ogrzewania, wody użytkowej, wody lodowej, sprężonego powietrza, a nawet instalacji gazowych jest miedź. Naszym dostawcą rur miedzianych to firma HUTMEN. System miedziany pozwala na szybki i czysty montaż instalacji przyłączeniowych dzięki połączeniom zaprasowywanym wykonywanych na zimno w ciągu kilku sekund. Szeroki asortyment złączek takiego producenta jak – VIEGA gwarantuje szczelność i funkcjonowanie przez lata.
Oferta obejmuj również tradycyjną metodę lutowania na ciepło zachowując szczelność i funkcjonalność tego typu połączenia. Producenci tacy jak: ARMACK, BISAN, LUT-SPAW, UNIPAK dostarczają najlepszej jakości materiały lutownicze.

armackarmack bisan lut-spaw unipak

8. SYSTEMY NAWADNIAJĄCE

W swojej ofercie posiadamy szeroki asortyment urządzeń nawadniających, takich jak: zraszacze wynurzalne i impaktowe, głowice deszczujące, mikronawodnienia, elektrozawory, systemy sterujące, stacje pomp, które umożliwiają budowanie systemów nawadniających od najprostszych do najbardziej skomplikowanych. Produkty z naszej oferty znajdują zastosowanie w nawadnianiu prywatnych ogrodów, a także terenów użyteczności sportowej i rekreacyjnej.

POLGAR, REMAR

polgar remarremar

9. SYSTEMY WENTYLACYJNE

Oferowane przez naszą firmę systemy wentylacyjne skierowane są do wszystkich segmentów rynku. Począwszy na budownictwie jednorodzinnym, poprzez budynki użyteczności publicznej, a na obiektach przemysłowych kończąc. Szeroki asortyment produktów pozwala na dopasowanie gamy urządzeń według indywidualnych potrzeb użytkownika.

DANFOSS, DOSPEL, FERRO, SPIROFLEX, SŁOMCZEWSKA, ZEHNDER

danfoss dospel ferro spiroflex slomczewska zehnder

10. SYSTEMY ZACISKOWE

Od wielu lat możemy zaobserwować znaczący wzrost zainteresowanie w sektorze instalacji sanitarnych i grzewczych wykonanych z tworzyw sztucznych. W naszej ofercie znaleźć można kompletne systemy takich marek jak: COMAP, KAN, OVENTROP, PRANDELLI, PURMO, TWEETOP. Oferta obejmuje również materiał instalacyjny jak: złączki, uchwyty itd., i co najważniejsze narzędzia do sprawnego wykonania instalacji np. zaciskarki ręczne, automatyczne, kalibratory i rozwiertaki do rur.
System z tworzywa sztucznego charakteryzuje dobra izolacja termiczna, co gwarantuje niski stopień oddawania ciepła ze strony transportowanej cieczy, a w konsekwencji dając oszczędność energii. Obecność dwóch warstw PE-X zmniejsza w sposób znaczący hałas czyniony poprzez przepływającą ciecz. Aluminium jako składnik rury wielowarstwowej w zdecydowany sposób zmniejsza wydłużalność na skutek zmiany temperatury. Właściwości fizyczne polietylenu sieciowanego cechuje trwałość porównywalna z trwałością budynków.

comap kankan oventrop prandelli purmo tweetop

11. SYSTEMY ZGRZEWANE

Nie możemy zapomnieć o równie dobrym systemie zgrzewanym który jast na naszym rynku od kilkunastu lat. Ze względu na specjalne właściwości materiału polipropylen PP-R posiada również szerokie możliwości zastosowań. Stosowanie obejmuje nowe instalacje, naprawy, modernizacje, wymiany. Nasza oferta systemów zgrzewanych to liderzy na polskim rynku AQUATHERM, DETAL-MET, PRANDELLI oferujący bezkonkurencyjną technikę połączeń: jednorodność materiału poprzez zgrzewanie.

aquatherm detalmet prandelli

12. URZĄDZENIA POMIAROWE

Posiadamy w ofercie szereg urządzeń służących do precyzyjnych pomiarów w instalacjach grzewczych i wodnych oraz różnego rodzaju detektory . Te drugie odpowiadają za ochronę instalacji oraz detekcję usterek (m.in. wycieku cieczy lub gazów)

AFRISO, ALTER , ATEST GAZ, BMETERS, DANFOSS, MEIBES, POWOGAZ, WEBA,

Afriso alter s. a. atest gaz bmeters danfoss meibes powogaz weba

13. URZĄDZENIA P.POŻ.

Jednym z elementów naszej szerokiej gamy produktowej jest oferta firmy Gras, której jesteśmy przedstawicielem. Gras to producent hydrantów i urządzeń niezbędnych do kompleksowego zabezpieczenia przeciw pożarowego obiektów, w tym budynków mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, budynków użyteczności publicznej, obiektów przemysłowych i produkcyjnych, parkingów.

14. ZBIORNIKI NA OLEJ

Oferowane przez nas zbiorniki na olej opałowy wykonane są z wysoce wytrzymałego materiału PEHD w technologii wytłaczania z rozdmuchem. Dzięki zastosowaniu tego materiału zbiorniki charakteryzują się wysoką odpornością na uderzenia i korozję oraz na wahania temperatury. Zastosowanie grubych ścianek zapewnia mechaniczna stabilność oraz pełne zabezpieczenie przed przenikaniem oleju. Niewielki ciężar i zamontowane uchwyty sprawiają, że transport lub przeniesienie urządzenia jest wyjątkowo łatwe.

SOTRALENTZ

sotralentz

14. ZBIORNIKI NA OLEJ