W 2012 roku firma Saunopol dołączyła do grona Ekspertów Klastra Bioenergia dla Regionu.

 

Celem naszego współdziałania jest zrównoważony rozwój energetyczny Polski środkowej. W kontekście postępujących zmian klimatycznych promujemy innowacyjne rozwiązania w energetyce odnawialnej w wymiarze lokalnym i regionalnym.

KREDYTY I DOFINANSOWANIA NA INWESTYCJE PRO-EKOLOGICZNE

 

  • współpracujemy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi,
  • posiadamy podpisane porozumienie z Bankiem Ochrony Środowiska w Łodzi i Bankiem Spółdzielczym Rzemiosła w Łodzi,
  • przygotowujemy niezbędną dokumentację i formularze,
  • pracownik banku spotyka się bezpośrednio z klientem w naszej siedzibie i oferuje mu pełną obsługę bankową

 

Inżynier sprzedaży:
mgr inż. Jerzy Solecki
kom. 602 714 386
jerzy.solecki@saunopol.com.pl

Delfin - pojemnościowe elektryczne ogrzewacze wody

Bezciśnieniowe nadumywalkowe ogrzewacze Delfin

bezcisnieniowy nadumywalkowy delfinOgrzewacze zbiornikowe bezciśnieniowe montowane nad umywalką to optymalne rozwiązanie dla systemów jednopunktowych (systemy decentralne zaopatrywania w ciepłą wodę użytkową). Ich montaż odbywa się bezpośrednio w punkcie poboru wody, co ogranicza straty ciepła związane z przesyłem ciepłej wody, a izolacja z polistyrenu zabezpiecza zmagazynowaną wodę przed szybkim wychłodzeniem. W urządzeniach tych zastosowano zbiorniki z tworzywa sztucznego unikając korozji. Produkty wyposażone w grzałkę 1,5 kW.

Deklaracja zgodności

Ogrzewacze nadumywalkowe i podumywalkowe Delfin Premium

ogrzewacze nadumywalkowe delfinOgrzewacze podumywalkowe i nadumywalkowe Delfin Premium przeznaczone do bieżącego przygotowania ciepłej wody użytkowej. Posiadają zbiornik emaliowany, anodę magnezową, zewnętrzną regulację temperatury, izolację termiczną z pianki poliuretanowej oraz potrójny system bezpieczeństwa. Moc grzałki w modelach o pojemności 10 l i 15 l to 1 200 W, a w modelu o pojemności 30 l (dostępna tylko wersja nadumywalkowa) - 1 500 W.


Ogrzewacze elektryczne Delfin Premium ze zbiornikiem emaliowanym

ogrzewacz ze zbiornikiem emaliowanymOgrzewacze Delfin Premium ze zbiornikiem emaliowanym przeznaczone do przygotowywania i przechowywania ciepłej wody użytkowej. Ich najważniejsze zalety to: duża wydajność ciepłej wody, zbiornik emaliowany, termostat z bipolarnym urządzeniem zabezpieczającym, powiększona anoda magnezowa, grzałka odporna na osadzanie się kamienia kotłowego, izolacja z grubej pianki poliuretanowej, napięcie znamionowe 230 V 50 Hz, moc znamionowa grzałki 1 800 W. Ogrzewacze dostępne w wersjach ze zbiornikiem 50 l, 80 l i 100 l.


Ogrzewacze elektryczne Delfin

ogrzewacz delfin standardOgrzewacze elektryczne Delfin służą do podgrzewania i buforowania ciepłej wody użytkowej. Wyposażone w zbiornik z blachy emaliowanej (dostępne pojemności: 40 l, 60 l, 80 l, 100 l, 120 l), grzałkę rurową 1,5 kW oraz termostat. Produkty przystosowane do montażu ściennego (uchwyty w kpl.) lub na innych odpowiednio wytrzymałych elementach konstrukcyjnych w pozycji pionowej. Maksymalne ciśnienie wody w zbiorniku to 0,6 MPa (6 bar).

Ulotka
Deklaracja zgodności

Podgrzewacz wiszący Delfin okrągły, dwupłaszczowy

podgrzewacz delfin wiszacyWiszący, dwupłaszczowy podgrzewacz elektryczny Delfin z zawiesiem dedykowany jest do podgrzewania i buforowania ciepłej wody użytkowej. Jego obudowa z blachy. Produkt posiada izolację poliuretanową i dostępny jest w wersjach z grzałką o mocy znamionowej 1 500 W lub bez grzałki. Do wyboru ze zbiornikiem o pojemności 100 l, 120 l i 140 l.

Deklaracja zgodności

Ogrzewacz elektryczny Delfin Plus

Delfin plusOgrzewacze elektryczne Delfin Plus przeznaczone do przygotowania i przechowywania ciepłej wody użytkowej dla potrzeb sanitarnych, socjalnych i gospodarczych. Produkt montowany jest w pozycji pionowej. Posiada wężownicę spiralną umożliwiającą podłączenie do niskotemperaturowego kotła wodnego dowolnego typu. Zbiornik z blachy emaliowanej dostępny jest w wersjach 80 l, 100 l, 140 l. Na wyposażeniu znajduje się grzałka o mocy 1,5 kW, zawór bezpieczeństwa, anoda magnezowa, termoregulator, ogranicznik temperatury i wężownicę spiralną.

Ulotka

Podgrzewacz poziomy Delfin z pojedynczą i podwójną wężownicą, w izolacji z szarego styropianu

podgrzewacz delfin z wezownicaPodgrzewacz poziomy Delfin dostępny jest w wersjach z pojedynczą lub podwójną wężownicą. Przeznaczony jest do podgrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej na potrzeby mieszkań, domów jednorodzinnych, warsztatów itp. Posiada on izolację termiczną z szarego polistyrenu (styropianu), zbiornik ciśnieniowy z blachy stalowej pokrytej wysokotemperaturową emalią ceramiczną (pojemności 80 l, 100 l, 120 l, 140 l) oraz anodę magnezową o długiej żywotności chroniącą przed korozją. Omawiane podgrzewacze przystosowane do zamontowania grzałki elektrycznej na korku 11/2" (opcja). Parametry pracy ich zbiornika to: max. ciśnienie robocze - 0,6 MPa, max. temperatura robocza - 80 st. C, zaś parametry czynnika grzewczego to: max. ciśnienie robocze - 0,2 MPa, max. temperatura robocza - 100 st. C.

Ulotka

Podgrzewacz poziomy dwupłaszczowy Delfin w izolacji z szarego styropianu

poziomy dwuplaszczowy delfinPodgrzewacze poziome dwupłaszczowe Delfindoskonale sprawdzą się do podgrzewania oraz przechowywania ciepłej wody użytkowej w warsztatach, domach jednorodzinnych czy mieszkaniach. Izolacja z szarego polistyrenu (styropianu) o grubości 40 mm zapewnia długie utrzymywanie odpowiedniej temperatury wody. Zbiornik ciśnieniowy (pojemności 80 l, 100 l, 120 l, 140 l) wykonany jest z blachy stalowej pokrytej wysokotemperatorową emalią ceramiczną, opasany płaszczem stalowym tworzącym wymiennik o dużej powierzchni grzewczej. Anoda magnezowa odpowiednio chroni go przed korozją. Podgrzewacz przystosowany jest do zamontowania grzałki elektrycznej na korku 11/2". Parametry pracy ich zbiornika to: max. ciśnienie robocze - 0,6 MPa, max. temperatura robocza - 80 st. C, zaś parametry czynnika grzewczego to: max. ciśnienie robocze - 0,2 MPa, max. temperatura robocza - 100 st. C.

Ulotka